Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Doporučujeme

SLEDUJTE NÁS:

  

 

 


slide

CAPÁČKY & BAČKŮRKY / TAPTAPI


 

Kožené capáčky TAPTAPI s dvojitou podrážkou béžové barvy a našitým ochranným proužkem na špičce. Měkká kůže v univerzálních barvičkách pro kluky i holčičky. Dezén značky TAPTAPI. Mají podrážku tmavě béžové barvy (jako našitý proužek na špičce), uvnitř ještě jednu vrstvičku pro větší izolaci od podlahy a měkčí došlap.

Ochranný proužek na špičce z podrážkoviny ochrání nejvíce namáhanou část proti ošoupání, je možné proužek čistit kartáčkem stejně jako podrážku (nikoliv však zbytek capáčku z probarvené kůže, ten by jste tímto podrápali a poškodili).

 


 
 

VYUŽITÍ CAPÁČKŮ

tyto měkké capáčky pro děti jsou velmi praktické. Využijete je kdykoliv, kdy cítíte, že by bylo vhodné dítěti ještě na ponožečky, či punčocháčky něco dát - na lození, či jako přezůvky na doma, na návštěvy, v kočárku, nákupním košíku, do autosedačky, obecně na cestování. Jsou lehké a super skladné - můžete je mít stále v kabelce či kočárku při sobě, když se rozhodnete třeba nečekaně zajít do babykavárny, ke kamarádce apod. Pomohou udržet nožičky v teple a ponožky, aby se nesundávaly. Jsou vyráběny v nádherných dezénech a samotným dětem se velmi líbí. Mohou být alternativou i pro ty, jejichž děti prostě klasické tvrdé papučky nesnesou - dle vlastní zkušenosti potvrzujeme, že měkké capáčky jim nevadí a velmi rychle si na ně zvyknou. Lehce se nazují a díky měkkému provedení a šířce bývají vhodné i pro děti s buclatější nožičkou (nožku tolik "nesvírají"). Podrážka z broušené hověziny je přirozeně antiskluzová. Hodí se také jako skvělý a praktický dárek k narození mimča.

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST

změřte dítěti nožičku (u těch starších doporučujeme vestoje - můžete např obkreslit na papír) a přidejte si cca 1 cm, aby mělo prostor pro růst a pohyb palečku (a aby Vám také na chvíli vydržely - víme moc dobře, jak rychle rostou v tomto věku dětem nožičky :-) ). Délku podrážky capáčků naleznete vždy v detailu zboží, nebo níže v tabulce rozměrů :

Capáčky - velikostní tabulka

 

JAK CAPÁČKY PRÁT, OŠETŘOVAT

Jako všechny výrobky z kůže, nelze ani kožené capáčky prát (kůže by ztratila pružnost a mohly by se objevit nevzhledné prasklinky). Doporučujeme proto otírat navlhčeným hadříkem (podrážku i jemným kartáčkem), případně s malým přídavkem mýdla a nechat volně vyschnout (ne u zdrojů tepla). Nebo ještě lépe - použít prostředky na čištění kůže přímo určené, které pak využijete i pro další kožené botičky, které dětem koupíte. Na trhu například existují speciální čistící pěny (leather soap) Collonil a dalších značek. Pokud se vám podrážka zespodu špínou uhladí, stačí jen opět vyčistit a zdrsnit kartáčkem. Po kontaktu s vodou bývá kůže trochu tvrdší, stačí však jen vyschlé capáčky promnout mezi prsty a po chvíli nošení budou opět mekkoučké...

JSOU CAPÁČKY VHODNÉ PRO DĚTI ?
U malých dětí, které ještě zcela samostatně nechodí, je využití capáčků jasné a žádný z odborníků jej nezpochybňuje. Je zbytečné u dětí, sedících v kočárku, kupovat předražené boty, když v nich stejně chodit nebudou. Capáčky jim navíc oproti tvrdým papučkám tolik nevadí při různém lození, válení a vůbec poznávání okolí i gravitace :-).

JSOU CAPÁČKY VHODNÉ PRO CHODÍCÍ DĚTI ?
U již chodících dětí se odborníci dělí do dvou mnohdy až extrémních táborů. Jedni vyzdvihují měkkou podrážku a chození naboso jako tu pravou variantu pro správný vývin a zpevnění svalů nožiček dětí, což do budoucna ovlivní i jejich záda. Druzí po vzoru toho, co učili generaci současných babiček, by rádi viděli děti pokud možno celý den v tvrdých vysokých papučkách.
My u takto velkých dětí doporučujeme prostě zdravý selský rozum a střední cestu. Papučky s capáčky můžete střídat, nebo, pokud vnímáte druhý názor jako správný, mít capáčky jako takové praktické náhradní přezůvky. Vždyť v daném věku je tolik různých kroužků, návštěv, cestujete autem... Záleží také, jaký typ podlahy u Vás převažuje, zda máte podlahové topení, zda Vaše dítě tvrdé papučky snese (pak jsou vždy lepší capáčky, než nic, hlavně v chladnějších měsících, pokud zrovna nemáte podlahové topení..). Capáčky máme vyzkoušené u obou našich dětí a rozhodně jsme je využili.

CO KDYŽ MÁ MÉ DÍTĚ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE S NOŽIČKAMI A VYŽADUJE SPECIÁLNÍ OBUV ?
Pak samozřejmě vždy dejte na rady svého ortopeda a dodržujte jeho doporučení. Každé dítě i nemoc můžou být různé, léčí se různě a jen on zná přesnou diagnózu. Obvykle však nebývá problém s použitím capáčků třeba na cestování v autosedačce, kočárku, případně jako občasné přezutí i u těchto případů (opět ale záleží na individuální diagnóze nemoci). U některých vad jsou například naopak capáčky přímo doporučovány.